Safariběh 2018 - Vraťme nosorožce do Afriky!

Safariběh 2018 - Vraťme nosorožce do Afriky!

V sobotu 7. dubna 2018 se uskuteční 34. ročník běhu Safari, jehož trať vede přes Africké a Lví safari v Safari Parku Dvůr Králové. Účastníci v Safariběhu 2018 přispějí na návrat nosorožců ze zoo do Afriky.

30. března 2018

Návštěva zoologické zahrady je vždy zážitkem pro děti i dospělé. 7. dubna to ale ve Dvoře Králové může být trochu jiné. Kromě tradiční procházky mezi zvířaty si budete moci i zasportovat v rámci Safariběhu 2018 a přispět tím na návrat nosorožců ze zoo do Afriky.

Závod nabídne vedle oblíbené desetikilometrové trati a rodinného běhu také kratší pětikilometrovou distanci. Všechny běhy budou začínat i končit u hlavního vjezdu do Safari, kde bude pro závodníky připraveno zázemí s občerstvením, soutěžemi a hrami pro děti. Účastníci všech tří závodů budou mít mimořádnou příležitost proběhnout se Africkým safari Josefa Vágnera nebo Lvím safari, tedy areály, které jsou jinak návštěvníkům dostupné jen v automobilech. Nejdelší trať zavede běžce i do pěšího safari a na dřevěnou lávku, kolem výběhů nosorožců, žiraf, zeber a antilop.

 

Nosorožci patří do Afriky! Podpořte s con4PAS jejich návrat.

Celý výtěžek ze Safariběhu bude věnován na návrat dvorských nosorožců zpět do divočiny. Přípravy na převoz zvířat do národního parku Akagera ve Rwandě by měly být zahájeny v letošním roce. Nejprve je však nezbytné zajistit finanční prostředky, které by pokryly náklady na transport nosorožců a také dodatečné výdaje na pomoc s jejich zvykáním na nový domov.

 

www.safaripark.cz