con4PAS se zapojí do 12. ročníku výzvy Do práce na kole

con4PAS se zapojí do 12. ročníku výzvy Do práce na kole | con4PAS

Tým zaměstnanců con4PAS se již po sedmé zapojí do květnové celostátní výzvy „Do práce na kole” (nebo pěšky či poklusem). Přidejte se i Vy a podpořte spolu s námi udržitelnou mobilitu ve městech.

13. dubna 2022

Každodenní dojíždění do práce autem představuje nepochybnou zátěž pro životní prostředí. A jelikož con4PAS je Zelená firma a myslí na životní prostředí, její tým se i tento rok zúčastní výzvy „Do práce na kole“ (1.–31. května 2022).

Smyslem výzvy je nechat auto doma, přehodnotit vlastní dopravní návyky a motivovat k tomu i své okolí. Zapojení zaměstnanci budou celý květen do práce chodit, běhat, jezdit na kole, nebo třeba na koloběžce. Svou účastí nezlepší jen vlastní kondici, sdílená anonymizovaná data o trasách v rámci výzvy napomáhají zlepšování infrastruktury ve městech.

 

Které výzvy Do práce na kole už má con4PAS za sebou?

 

Výzvu Do práce na kole už dvanáctým rokem organizuje spolek AutoMat ve spolupráci s místními koordinátory a koordinátorkami. Minulý rok se zapojilo rekordních 22 114 lidí vyznávajících zdravý životní styl z 2 102 organizací a firem v rámci 9 213 týmů. Díky téměř 5 425 000 překonaným kilometrům v rámci výzvy bylo ušetřeno skoro 700 tun emisí CO2.

Více informací o výzvě a o tom, jak se můžete zapojit i Vy, se dozvíte na webových stránkách, Facebooku, Instagramu nebo Twitteru.

 

 

Související

Zelená firmaSdružením zdravotně postiženýchSCJÚ