Renesance, nový trend – jak je to se SAP Fiori?

Renesance, nový trend – jak je to se SAP Fiori?

Představujeme Vám SAP Fiori. Dozvíte se, že pod pojmem SAP Fiori se toho skrývá víc.

26. listopadu 2019

Co je SAP Fiori a jak vypadá?

SAP Fiori je moderní uživatelské rozhraní pro informační systémy SAP. Je budováno na principu snadného a intuitivní ovládání, jednoduché vizualizace, ctí princip pracovních rolí a nezáleží na tom, jaké koncové zařízení uživatel používá. Je připraveno na práci z počítače, stejně tak jako z mobilního zařízení. Ve světě SAPu představuje posun od těžkopádného SAP GUI k odlehčenému a přizpůsobivému grafickému rozhraní.

 

Je SAP Fiori pouze rozhraní nebo jde o něco víc?

SAP Fiori je také označení pro produktový standard, respektive sadu nástrojů a pokynů, jak vytvářet vizuální design i chování, tak aby byly dodrženy principy pro moderní a přívětivé aplikace.

V neposlední řadě, je také SAP Fiori sada připravených standardních aplikací pro celé spektrum procesů SAP. Přehled všech dnes dostupných aplikací je dostupných ze SAP Library:

SAP Help Portal

 

Jak šel čas se SAP Fiori aneb trocha historie

Koncept SAP Fiori byl představen v roce 2013 a od té doby došlo k značnému posunu. Nejprve přinesl aspekt jednoduchého ovládání do složitých podnikových scénářů s využitím moderních principů. V říjnu 2016 se nová verze SAP Fiori 2.0 ještě více zaměřila na koncové uživatele a způsob jejich práce, tak aby bylo dosaženo flexibilního prostředí jak v on-premis, tak i cloudových řešeních.

Od letošního roku je k dispozici verze SAP Fiori 3 jako cílový design, pro celé portfolio produktů SAP, za zmínku jistě stojí například SAP S/4HANA, řešení SAP SuccessFactors Employee Central, mobilní řešení SAP Ariba, řešení SAP C/4HANA (např. Sales Cloud, Service Cloud) a další.

I přes to, že na začátku nikdo netušil, že SAP Fiori bude tak úspěšné, nyní můžeme říci, že jde o trend s dlouhodobým výhledem.

 

Představujeme SAP Fiori Launchpad