Migrace na S/4HANA ve společnosti CETIN

Migrace na S/4HANA ve společnosti CETIN | con4PAS

Společnost SAP ČR úspěšně zastřešila přechod společnosti CETIN a.s. (Czech Telecommunications Infrastructure) ze stávajících SAP řešení na centrální SAP S/4HANA. Společnost con4PAS v rámci dílčí dodávky zajišťovala kompletní přenos nákupních procesů ze SAP SRM, přizpůsobení stávajících a dodávku nových workflow procesů s využitím svého SAP add-on UNIPROCESS®.

15. října 2020
Referenční zpráva

Přechod na nový SAP S/4HANA (S/4) systém pod taktovkou SAP ČR zajišťovalo více společností, kompletní referenční zprávu naleznete na oficiální stránkách společnosti SAP.

 

Převod nákupních procesů

Společnost con4PAS v rámci S/4 systému re-implementovala P2P a S2P procesy, tj. kompletní nákupní procesy pro strategický (výběrová řízení, správa kontraktů) i operativní (požadování, objednávky, potvrzování objednávek, potvrzování dodávek) nákup. Přenosem nákupních procesů do S/4 se podařilo úspěšně nahradit původní systém SAP SRM (Supplier Relationship Management) a tím snížit náklady na vybavení i správu IT infrastruktury. Pro operativní požadování bylo aktivováno moderní SAP Fiori prostředí.

 

UNIPROCESS® jako vhodný nástroj pro SAP Workflow

Re-implementace se dotkla i elektronických procesů (workflow), které byly procesovány v původním SAP řešení s integrací non-SAP systémů. Výsledkem byla dodávka více jak třiceti (30) workflow procesů, které jsou nyní kompletně řešeny v rámci S/4 add-on UNIPROCESS®, který tímto potvrdil svoji užitnou hodnotu i v novém SAP prostředí.

 

UNIPROCESS SAP SRM SAP ERP Zeptejte se nás

 

 

Přečtěte si více o úspěšně realizovaných projektech. Pokud Vás zprávy zaujaly a chcete se dozvědět více, zašlete nám svůj dotaz pomocí krátkého formuláře. Rádi vám pomůžeme.

 

 

Společnost CETIN a.s. vlastní a provozuje největší síť elektronických komunikací na území České republiky. Telekomunikační síť CETIN a.s. pokrývá 99,6 % populace prostřednictvím pevných technologií (SDH, WDM, Ethernet a IP) a souborem mobilních technologií (GSM, UMTS, LTE a CDMA), které šíří bezmála 6 000 základnových stanic. CETIN a.s. také zajišťuje mezinárodní služby, a to jak pro domácí, tak i pro zahraniční poskytovatele služeb. Na mezinárodní úrovni je společnost přítomna prostřednictvím fyzických síťových uzlů (POP) v Londýně, Vídni, Bratislavě, Frankfurtu a Hongkongu. Nabízí komplexní mezinárodní hlasové a datové služby pro více než 200 zákazníků po celém světě.

 

Společnost SAP ČR, s.r.o. je dceřiná společnost SAP SE. Svoji pražskou pobočku otevřela v roce 1992 a dnes má již více než 1 300 zákazníků, kterým pomáhá na cestě digitální transformace. SAP ČR zajišťuje obchodní aktivity včetně poradenství, implementace, školení a podpory zákazníků. Součástí SAP ČR je také brněnské vývojové centrum SAP Labs Česká republika, které je od roku 2016 součástí celosvětové sítě laboratoří SAP. Zabývá se podporou, lokalizací a vývojem produktů SAP S/4HANA včetně SAP Fiori, nového uživatelského prostředí pro software SAP.