Elektronický podpis přehledně a jednoduše pomocí služby DocuSign

Elektronický podpis přehledně a jednoduše pomocí služby DocuSign | con4PAS
DocuSign Vám usnadní elektronické podepisování dokumentů v prostředí SAP systémů. Podporovaná je nativní integrace s řešením SAP Ariba Contract Management, pomocí rozhraní API je možná integrace na systémy SAP ERP nebo S/4HANA.
16. července 2021

Co je DocuSign?

DocuSign je certifikovaná služba, splňující podmínky nařízení eIDAS, nabízející rychlý a komfortní způsob elektronického podepisování dokumentů. Podporována je ve 44 jazycích včetně češtiny.

Jak probíhá elektronické podepisování dokumentů?

Příprava dokumentu k podpisu – smluvní strana, která připravuje znění smlouvy, se přihlásí do aplikace DocuSign, nahraje dokument (či dokumenty), který má být podepsán. Následně zadá podepisující osoby / příjemce, pořadí podepisujících osob, jejich role a určí místa v dokumentu k podpisu, případně doplní další informace jako průvodní dopis nebo stanovenou lhůtu pro podepsání dokumentu. Jakmile je dokument připraven, může být odeslán k podpisu.

Elektronické podepsání dokumentu – příjemci, kteří byli v dokumentu, obdrží e-mailovou výzvu s odkazem na aplikaci DocuSign. Při prvním přihlášení si uživatel v aplikaci zvolí svůj podpis – může využít předkreslený návrh, nebo se podepíše vlastnoručně s využitím mobilního zařízení a jeho komponent (myš, dotykový displej, touchpad…). Po podpisu dokumentu všemi zúčastněnými stranami jsou všichni informováni e-mailem a dokument je uložen v elektronické podobě v DocuSign, včetně podrobného auditního protokolu.

 

DocuSign lze nativně integrovat s kontrakty v prostředí SAP Ariba Contract Management. Po vytvoření podpisové úlohy v prostředí SAP Ariba Contract Management je uživatel přesměrován do aplikace DocuSign, kde při prvním přihlášení potvrdí souhlas s autentizací. Po udělení souhlasu se všechny budoucí podpisové úlohy směrují automaticky do aplikace DocuSign. Podepisující osoby, které uživatel definuje v prostředí SAP Ariba, jsou o dokumentu k podpisu notifikovány e-mailem, z kterého se proklikem dostanou přímo do dokumentu v aplikaci DocuSign a připojí svůj elektronický podpis. Podepsané dokumenty se automaticky ukládají do SAP Ariba Contract Management, čímž je zajištěn hladký průběh celého smluvního procesu v digitální podobě.

Díky DocuSign API mohou být službou DocuSign elektronicky podepisovány také doklady v ostatních systémech, například v SAP ERP nebo S/4HANA.

 

Krátké video "SAP Signature Management by DocuSign for SAP Ariba Contracts"

Zdroj oficiálního videa naleznete na YouTube kanálu SAP Ariba.

 

 

Kde získáte další informace?

Zeptejte se nás

Produktový list DocuSign (PDF)

 

Související produkty

Přečtěte si více o řešeních z oblasti nákupních procesů a řízení vztahu s dodavateli.

SAP Ariba Procurement SAP SRM SAP S/4HANA for Central Procurement

Související články

 SAP Ariba Commerce Automation

 Správa kontraktů v prostředí SAP Ariba

 Elektronický podpis přehledně a jednoduše pomocí služby DocuSign

 Nákupní katalogy v cloudovém prostředí SAP Ariba

 SAP Business Network – jednotná inteligentní síť pro obchodní spolupráci

 Mobilní aplikace SAP Ariba Procurement

 SAP Ariba Guided Sourcing

 SAP Ariba Buying

 SAP Ariba Discovery

 Jak se stát dodavatelem v SAP Ariba Network

 SAP Ariba Network – dynamický digitální trh